Ağır Hasar Gören Minarenin Yıkımı Gerçekleştirildi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz hafta Akhisar’da meydana gelen 5,4’lük depremin ardından Kırkağaç ilçesi Alıfakı Mahallesi’nde ağır hasar gören 42 metre yükseklikteki cami minaresinin yıkımını gerçekleştirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un incelemeler sırasında yıkım talimatı verdiği minarenin yıkımı, kontrollü bir şekilde gerçekleştirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Akhisar’da meydana gelen ve çevre ilçelerde etki gösteren 5,4’lük depremin ardından hasar tespitini bizzat yapmış ve ağır hasarlı binaların yıkımı için ilgililere talimat vermişti. Ağır hasar gören yapılar arasında Kırkağaç ilçesine bağlı Alifakı Mahallesi’nde bulunan cami minaresi de vardı. Bakan Kurum’un talimatının ardından harekete geçen Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ile İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, ağır hasar gören 42 metre yükseklikteki minarenin yıkımını gerçekleştirdi. Çevre güvenliğinin sağlanmasıyla birlikte çalışmayı bekleten ekipler, minarenin yıkımını kontrollü bir şekilde sağladı.

Bir Cevap Yazın
PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bayraklı'da kedi evleri yenilendi

Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, parklardaki eskiyen kedi evlerini yenileriyle değiştirdi. Belediye araçlarından çıkan, hurdaya ayrılmış 80 lastikten yapılan renkli 40 kedi yuvası, eski barınakların yerini aldı. Sokak hayvanlarının olumsuz hava koşullarından korunması için çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, ilçe genelindeki parklarda eskiyen kedi yuvalarının yerine hurdaya ayrılmış […]