Aydın’da bayram günü intikam gibi ‘kaçak su’ gerginliği

Ramazan Bayramı’nın ilk günü Aydın’ın Germencik ilçesindeki ‘Helvacı Petrol’ isimli iş yerine kaçak su denetimine giden ekipler ile iş yeri yetkilileri arasında gerginlik yaşandı.

Dün yaptığımız Özlem Çerçioğlu’ndan vatandaşa Bayram hediyesi olarak su faturası haberimiz tüm kamuoyunda geniş yer bulmuştu. Bu haber sonrası amatör kamerayla çekilmiş vatandaşın arife günü su faturası gönderilmesine tepki gösterdiği görüntüleri de okuyucularımızla paylaşmıştık.

Yaptığımız haber sonrası, Aski yetkililerine videoda tepki gösteren Naci Helvacı isimli Germencikli vatandaşın daha önce iş yeri açma ruhsatı Aydın Büyükşehir belediyesi tarafından iptal edilmiş olmasına rağmen Ramazan bayramının ilk günü gösterdiği tepkinin intikamını alır gibi kaçak su denetimine tabi tutuldu. Aylardır iş yerini çeşitli gerekçelerle ruhsatını iptal ettirmek için mücadele eden Özlem Çerçioğlu yönetimindeki Aydın Büyükşehir Belediyesi son olarak su faturalarını arife günü sokağa çıkma yasağında maske zorunluluğuna uymayan personel tarafından gönderilmesine tepki göstermişti. Sanki İntikam alır gibi Ramazan Bayramının ilk gününde ruhsatı iptal edilmiş kapalı olan işyerinde kaçak su denetimi yapılmak istenmesi sinirleri oldukça gerdi.

Kapalı olan iş yerinde bayram günü denetim yapmak isteyen Aski görevlilerine tepki gösteren Naci Helvacı emniyet güçlerini davet ederek. Yapılan işlemlerin usul ve esaslara aykırı olduğu gerekçesi ile yetkililer ve görevliler hakkında suç duyurusunda bulunacağını beyan etti. Konu ile ilgili ısrarla denetim yapma ısrarında bulunan görevlilerin ise talimatlı olarak gösterilen tepkinin intikamını almak isteyen zihniyetin amaçlarına uygun hareket etmek için mücadele ettiği yorumları yapılan görüntüler ortaya çıktı. Emniyet güçlerinin olay yerine intikal etmesiyle hukuki olarak işlemler yapılmak için suç duyurusunda bulunan Naci Helvacı ve Aski Görevlileri eminiyet binasına götürüldü. 

(EFELER HABER/SERHAN SEYHAN)

İşte Tepki Gösteren Vatandaşın İntikam Alır Gibi Özlem Çerçioğlu Yönetiminde ki Aski Tarafından Gönderilen Görevlilerin Kaçak Su Denetimi Girişimi Görüntüleri…

Bir Cevap Yazın
PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Büyükşehir’den İzmir trafiğine altın dokunuşlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi, korona günlerinde hızlandırdığı altyapı çalışmalarına kesintisiz devam ediyor. Kentin ana arterleri baştan sona asfaltlanırken, dört ayrı noktada yeni alternatif yollar açılarak trafik akışının rahatlaması sağlandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in seçim kampanyasında gündeme getirdiği kent trafiğine altın dokunuşlarla nefes aldıracak projeler tek tek hayata geçiriliyor. İzmir’in […]