Ayvalık Belediyesi’nden çevre düzenlemeleri

‘’Daha yaşanabilir bir Ayvalık mümkün’’ sloganıyla yola çıkan ve bu söyleminden dolayı Halkın Başkanı olarak nitelendirilen Başkan Mesut Ergin, göreve seçilmesinin ardından Ayvalık Belediyesi ekipleri gözle görür bir şekilde daha rahat, daha yaşanılabilir bir kent oluşturma adına, çalışmalarını mesai gözetmeksizin sürdürüyor.

Ayvalık Belediyesi, kentte yaşayanların rahat etmeleri, kentte yürüyerek daha çok vakit geçirebilmeleri için kaldırımlar başta olmak üzere tüm sokaklarda yol bakım ve onarım çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Ekipler cumartesi ve pazar günleri dahil olmak üzere yol yapım, çevre temizliği gibi belediyenin öncelikli hizmetlerine ağırlık veriyor ve Ayvalık’ın ‘Kuzey Ege’nin yıldızı’ olması yolunda aralıksız çalışıyor.

ERGİN ‘ÇALIŞMALARIMIZI PROGRAMLI YÜRÜTÜYORUZ’

Ayvalık Belediyesi olarak adeta yol yapım ve onarım seferberliği başlatıklarını ve bu çalışmayı kentin dört bir yanında uyguladıklarını belirten Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Program dâhilinde,  onarım ve bakım gereken tüm yollarda gerekli çalışmaları yürütüyoruz.” dedi.

10  ayda Ayvalık merkez, Altınova, Küçükköy Alibey (Cunda) Adası’nda sayısız sokakta bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Ergin, ‘Vatandaşlarımızdan gerek sosyal medya, gerek yüzyüze, gerek telefonla gelen talep öneri ve şikayetlerler doğrultusunda kentimizin ihtiyaçlarını kısa sürede tespit ederek belirtli bir program dahilinde zeytinlik arası yollar da dahil olmak üzere kilit parke, zart taşı, asfalt, stabilize yol, tretuvar, bordur, oluk taşı, duvar ve istinat duvarları gibi çalışmalara gece gündüz demeden devam ediyoruz. Zaman içerisinde bu çalışmalarımızı imkanlarımız dahilinde artırarak devam edeceğiz. Özverili çalışmalarından dolayı tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum ’’dedi.

Bir Cevap Yazın
PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Türkiye’de hedef tütünsüz yaşam

2008 yılında çıkan tütünle mücadele yasasından sonra Türkiye’de tütünsüz yaşam yolunda büyük yol kat edildiğini, dünya genelinde tütünle mücadele konusunda başarılı olan ülkeler arasında Türkiye’nin ilk sıralarda yer aldığını belirten Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı ve Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği (TAHUD) Başkan […]