BELEDİYE EKİPLERİ SOKAK KEDİSİ İÇİN SEFERBER OLDU

Çıktığı bir ağaçtan inmeyi başaramayan kedi için Bodrum Belediyesi ekipleri seferber oldu.

Bodrum merkezinde bulunan Kızılhisarlı Mustafa Paşa Caminin bahçesindeki çam ağacına tırmanan kedi mahsur kalınca imdadına Bodrum Belediyesi yetişti.
Talihsiz kedinin sesini duyan vatandaşlar itfaiye ve belediyeyi arayarak yardım istedi. Vatandaşın ihbarını değerlendiren Bodrum Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde bulunan sepetli vinç ile Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Sokak Hayvanları Ambulansı-Petbulance’ı olay yerine sevk etti.Sepetli vince binen Veteriner İşleri Müdürlüğü ekibi çam ağacının tepesinden kediyi alarak kontrol amaçlı Torba’da bulunan Bodrum Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezine götürdü.Vatandaşlar, operasyonu meraklı gözlerle izledi.

Bir Cevap Yazın
PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

PNÖMONİ DİĞER ENFEKSİYON HASTALIKLARINA ORANLA DAHA FAZLA ÖLÜM RİSKİ TAŞIYOR

Özel Atakent Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Zülküf IŞIK, Özellikle havaların soğuması ile birlikte zatürre hastalığının görülme sıklığının artması nedeniyle akciğer dokusunun iltihabi hastalığı olan Pnömoninin ( Zatürre ) çoğu zaman grip ile karıştırıldığından önemsenmediğini fakat hastalığın diğer enfeksiyon hastalıklarına oranla daha fazla ölüm riski taşıdığını ifade ederek uyardı. Zatürre […]