Berber ve kuaförlerde aralıksız dezenfeksiyon işlemi

Gaziemir Belediyesi, Koronavirüs salgını nedeniyle 22 Mart’tan itibaren kapalı olan, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle tekrar hizmet vermeye başlayan berber ve kuaförlerde başlattığıdezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor. Virüsün başladığı ilk günden itibaren Gaziemir’deki tüm kamusal alanlarda dezenfeksiyon çalışmalarını sürdüren belediyenin ilaçlama ekibi; ilçedeki berber, kuaför ve güzellik salonlarını tek tek dolaşarak dezenfekte ediyor. Belediye, bu işletmelerdeki dezenfeksiyon çalışmalarını belirli aralıklarla sürdürecek. 

Koronavirüsle mücadele kapsamında çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini dile getiren Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Koronavirüs salgının ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren vatandaşlarımızın ve esnafımızın yanında olduk. Dayanışmayla bu sürecin yönetiminde yurttaşlarımıza destek verdik. Ülkemizde Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan önlemlerin bir kısmı kaldırılmaya başlandı. Bu kapsamda uzun süredir kapalı olan berber ve kuaförler hizmete başladı. Bu işletmelerin sağlıklı hale gelmesi, çalışanlar ile müşterilerin sağlıklarının korunması için dezenfeksiyon çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Berber ve kuaförlerimizinhem kendilerinin hem de müşterilerinin sağlıklarını korumaları için önlemi elden bırakmamalarını ve gerekli tedbirleri almaları çok önemli. Lütfen tedbiri elden bırakmayalım, kurallara uymaya devam edelim” diye konuştu.

PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kuru incirin verim ve kalitesi sosyal medyadan verilecek eğitimlerle arttırılacak

Cennet meyvesi kuru incirin kalitesini arttırmak için örnek bahçelerde örnek uygulamalar yapılacak Mikotoksin oluşumu, kuru incir ihracatını olumsuz etkileyen, ihraç edildiği ülkelerden geri gelmesine neden olan en önemli faktör. Bu oluşumun önüne geçmek ve sorunu minimuma indirebilmek amacıyla sosyal medya uygulamaları aracılığıyla üreticilerle bilinçlendirme amaçlı toplantılar organize edilecek. Türkiye’nin üretim […]