Bergama’da tüm okullar LGS sınavı için dezenfekte edildi

20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan LGS (Liselere Giriş Sınavı)  öncesinde Bergama’da okulların tamamı dezenfekte edildi.

Ortaokuldan liseye geçiş yapacak olan öğrencilerin pandemi sürecinde sorunsuz bir şekilde sınavlarına girmeleri için dezenfekte yönünden gerekli önlemleri alan Bergama Belediyesi ilçedeki tüm okulları bahçesinden sınıfına, lavabosundan koridoruna kadar tek tek dezenfekte ederek Cumartesi gününe hazır hale getirdi.

“REHAVETE KAPILMAYALIM, TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM” 

Cumartesi günü sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar dileyen Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Koronavirüs salgını döneminde  yapılacak olan LGS sınavı öncesi ekiplerimiz sınav yapılacak okullarda dezenfekte işlemlerine aralıksız devam ediyor. Öğrencilerimizin daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda sınava girmeleri için ilaçlama ve dezenfekte çalışması yapıyoruz. Ayrıca ilçemiz genelinde ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızdan da yapılan uyarıları dikkate alarak, tedbiri elden bırakmamalarını rica ediyoruz. Ülkemizde çok şükür ki; ilk günden salgın kontrol altında. Maske, temizlik ve sosyal mesafe kullarına titizlikle uymaya devam edelim” dedi.

Sponsor Bağlantılar

Bir Cevap Yazın
PAYLAŞ
Next Post

Karabağlar’da sınav merkezleri dezenfekte edildi

Karabağlar Belediyesi, cumartesi günü yapılacak Liseye Geçiş Sistemi (LGS) sınavı öncesi ilçedeki tüm sınav merkezlerini dezenfekte etti. Koronavirüs salgınına karşı yoğun bir mücadele veren Karabağlar Belediyesi, LGS sınavına girecek öğrencileri ve onların heyecanına ortak olan ailelerini unutmadı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle de görüşülerek Karabağlar’da LGS sınavının gerçekleştirileceği 38 okulda, kapsamlı […]