DEMOKRAT PARTİ DİSİPLİN KURULU İHRAÇ KARARI GEREKÇELERİ; BU GEREKÇELERE ÖZET YANITIMIZ….

Değerli gerçek Demokrat Partililer; Saidi Nursi’yi kanaat önderi kabul edenlerin talebi ile DP’den abuk subuk gerekçeler ile İHRAÇ edilmiş bulunuyoruz.

Bu ihraç gerekçeleri esasen hukuki ve cezai sorumluluk taşıyanların aleyhine kesin delil teşkil ediyor.

Yanıt vermeyi dahi zul görsekte isnatları yanıtsız bırakmak olmaz.Elbette Anayasaya,Siyasi Partiler Yasasına ve Parti Tüzüğüne aykırı bir siyaset izleyen bir üst yönetim hakim partiye ve tiyatral bir disiplin süreci ile öğretilmiş ihraç kararını icra edecekler.

DP ve Kırat işgal altındadır.Bu işgali sonlandıracak bir delege iradesi de maalesef bulunmamaktadır.Biz tarihe not düşerek, Partiyi sıfırlamış, Nur talebelerinin iradesine teslim olmuş parti idaresini ifşa etmek üzere aşağıdaki paylaşımı hukukun da zamanı geldiğinde vereceği karara ışık tutmak üzere paylaşıyoruz…

Av. Tarcan Ülük 

Disiplin Kurulu (Attıkları imzanın arkasında duramayıp şahsımı arayıp özür dileyen ki özür dileyeceksen niye imza atıyorsun bu öğretilmiş karara!!! disiplin kurulu Başkan ve üyelerinin takdirini de sizlere bırakıyorum)Şöyle demiş özetle ve yanıtımız da özetle aşağıdadır:

1- İBB Başkan adaylığımızdan sonra “Yalnızca kendimize menfaat sağlama amaçlı(?!) beyanlarımız; Partimize zarar (?!) vermiş…DP tüzüğü 58/4-d bendi uyarına Kesin ihraç edilmişiz…

Özet Yanıtı; Kendimize nasıl bir menfaat sağlamışız anlamadık!!!Parti program ve tüzüğüne aykırı siyasete katılmamak,partinin SPY,Anayasa ve tüzüğe ve programına uyumlu idare edilmesini talep etmek demek ki bu kafaya göre parti ahenk ve huzurunu bozuyor.Koyun misali her söyleneni kabul edecek üyeler istiyorlar.Birde 750 bin üyenin 300 bin Üyesi üyelikten ayrılıyorsa ve üye sayısının onda biri kadar parti Oy alıyorsa parti ahenk ve huzuru bozulmuyorda bu tablonun gerekçelerini sorgulamak mı parti ahenk ve huzurunu bozuyor???

2- İBB Adaylığımız sonrası Genel Başkan Gültekin Uysal tarafından “Genel Başkan Danışmanlığı” görevlendirilmesi yapılmış kendimizi “Genel Başkan Baş Danışmanı” şeklinde tanıtmışız. DP tüzüğü 58/4-e bendi gereği de ayrıca Kesin ihraç edilmişiz.
Ayrıca bu hareketimiz TCK’nun 158. Maddesi gereğince “Nitelikli dolandırıcılık” suçunu oluşturuyormuş(?!) bu yönde ki sağladığımız menfaatler parti adına cezai yollara şikayet edilecekmiş…

Özet yanıtı; Tüzükte “Baş Danışman” sıfatı olmadığı halde kamuoyu önünde “Baş Danışman” sıfatını kullanmamızı bizzat Genel Başkan,GBŞK Yardımcısı talep etmiştir!(Tanıklar ile fiilen sabittir) Kaldı ki Sayın Atılgan Bayar’da Her yerde “Baş Danışman” sıfatını tüzükte olmamasına rağmen halen kullanmaktadır.

Ayrıca atama yazısı sosyal medyadan parti resmî hesaplarından ve tarafımdan da paylaşılmış olup, atama yazısı içerik ve kapsamından parti kamuoyu haberdardır.

Bunu “Nitelikli dolandırıcılık” olarak ancak hukuktan bi haber fikri cahil beyanı nitelendirebilir.

3- Sosyal medya üzerinden DP yönetimine;
– Saidi Nursi ve FETÖ taraftarı
– Eşcinsel hareketi destekleyici tavır takındığı
Parti yönetiminin düsturunu göstermediği,kamuya karşı itibarı zedelediği, parti içi FETÖ örgütlenmesi olduğuna dair açıklamalar nedeni ile de Parti tüzüğü 58/4-e uyarına ayrıca Kesin olarak ihraç edilmişiz.

Ayrıca Saidi Nursi’yi kanaat önderi gören Nurcu örgütlenmeye,FETÖ iltisaklı yapılanmaya ve amacı aşan eşcinsel siyasete karşı çıktığımız için “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” başlıklı TCK’nu 216. Maddeye aykırı hareket ettiğimiz de iddia edilmiş.

Özet Yanıtı;

-Saidi Nursi Fetönün fikir önderidir.Saidi Nursi’nin fikriyatının Türkiye’ye örnek model olacağı bizzat Genel Başkanın yazılı ve görsel medyaya verdiği demeçler ile sabit olup bu Atatürk düşmanını öven bu açıklamalar Anayasa,SPY ve tüzüğe aykırı olmakla bu konuda parti yetkili kurullarında hiçbir işlem yapılmamıştır. Saidi Nursi’yi öven Atatürk’ü zem eden kişiler Partide üst düzey göreve gelmişler ve bunlar bizim partiden ihracımızı talep etmişlerdir ki bu hususta sabittir.Parti disiplin kurulu da derhal bu ihraç sürecini başlatmıştır.
Fetönün Saidi Nursi taraftarı tüm gruplara hakim olduğu Yargı kararları ile sabit olup Saidi Nursi taraftarı Nurcu Yeni Asya parti idaresinde etkinlik kazanmıştır.Gençlik teşkilatı idaresine dahi bu gazetede çalışan kişiler getirilmiştir. Bu konuda Anayasa,SPY ve tüzüğe uygun tedbirler alınmasını talep etmek parti üyeliğinin sorumluluğu gereğidir.

LGBT savunuculuğu ile ün yapmış Genel Başkan Baş Danışmanı Atılgan Bayarın parti tüzüğü ile uyumsuz “Radikal Demokrasi “ içeriği parti kurullarında tartışılmadan kabul görmüştür.Bu bildiri FETÖ-PKK ağzı ile örtüştüğü gibi Anayasa,Yasa ve tüzüğe aykırıdır.Eşcinsel hakları ile ilgili amacı aşan hertürlü beyan halen Sayın Bayar tarafından parti uygulama-görüşü olarak zaten halen devam etmektedir.

Parti tüzüğüne esasen aykırı bu hale itiraz etmemiz parti ödevi olup aksine davranış parti suçudur.

TCK 216 ile ilgili abuk iddia ise yanıtlanmaya değecek bir isnat oluşturmadığı izahtan varestedir olup bu beyan tam aksine “İftira” suçunu oluşturmaktadır.

4- İzmir İl kongresinde Mevlüt Gür’ü desteklerken Osman Varol isimli parti idarecisinin üstüne yürüdüğümüz,hakaret(?!) ettiğimiz, bir Adayı desteklerken takındığımız hal-tavır ve üslup Kesin İhraç sebebiymiş ve TCK’nuna göre suçmuş…

Özet Yanıt; 
Osman Varol isimli parti idarecisi seviyesiz,sataşkan,hakaretvari bir tavır takınmış ve yanıtını usulünce hukuki sınırlarda almıştır.Hem suçlu hem güçlü olmak deyimine uygun bu gerekçeye başkaca yanıt vermeye gerek yoktur.

Takdir kamuoyunundur…
Saygılarımızla

Av.Tarcan Ülük

Bir Cevap Yazın
PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Barış Sokak’ın çehresi değişecek!

Narlıdere’nin işlek noktalarında sağlıklaştırma çalışmalarını sürdüren Narlıdere Belediyesi, Barış Sokak’ta hazırlanan yenileme projesini mahalle sakinlerine tanıttı. Esnaf ve vatandaşlarla buluşan Başkan Ali Engin “2 yıl içerisinde bambaşka bir Narlıdere yaratacağız” dedi. İLÇENİN YENİ MERKEZİ OLACAKNarlıdere’de, vatandaşların yoğun olarak kullandıkları sokakları modernize etmek için çalışmalar yürüten Narlıdere Belediyesi, esnafın yoğun olarak […]