Engelli araç park yerleri düzenleniyor

Bergama Belediyesi engelli araç park yerlerini zeminde farklı renkle işaretleyerek, görünür hale getiriyor. Engelli araç park yerlerinin diğer araç sahipleri tarafından fark edilmesi için önlemler alınıyor.

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun göreve geldiği günden itibaren engelli vatandaşlarımıza yönelik göstermiş olduğu hassasiyet, belediye çalışmalarının da yol haritasını oluşturmaya devam ediyor. Bergama genelinde yaşayan engelli vatandaşlar hizmetler aracılığı ile evde bakım, kültürel, ulaşım, gıda, giyim, eşya ve eğitim bakımdan desteklenirken, onların hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalarda aralıksız devam ediyor.

BAŞKAN KOŞTU; “ENGELLERİ KALDIRALIM”

Zabıta Müdürlüğü ekipleri engelli vatandaşların araçlarına ayrılan park yerlerinde problem yaşamamaları için çalışma sürdürüyor. Ekipler, Engelli araç park yerlerinde var olan zemin boyalarını yeniledi. Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Engelli park yerlerinin engelsiz vatandaşlar tarafından işgal edilmemesi konusunda vatandaşlardan duyarlılık beklediklerini söyledi. Başkan Koştu, “Engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmak ve zorlu hayat mücadelelerini rahatlatma konusunda belediye olarak hassasiyet göstermeye ve yeni düzenlemeler yapmaya devam edeceğiz. Toplum olarak hepimize bu noktada büyük görevler düşüyor. Engelli vatandaşlarımızın araç park yerlerine normal araçların bırakılmamasına özen göstermeliyiz. Bırakanları da hep birlikte uyarmalıyız. Birbirimize saygı göstermemiz, toplumumuzda sevgiyi ve beraberliği de artıracaktır” dedi. 

Bir Cevap Yazın
PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Konak’ta iki çeşme için düğmeye basıldı

İkiçeşmelik semtine adını veren, Eşrefpaşa Caddesi üzerindeki tarihi İkiçeşmelik Çeşmesi Konak Belediyesi’nin yapacağı restorasyon çalışması ile gün yüzüne çıkacak. Konak Belediyesi’nin, ilçenin tarihi değerlerini korumak ve tanıtmak adına yaptığı kamulaştırma ve restorasyon çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. İkiçeşmelik’e adını veren tescilli çeşmelerin özgün sınırlarını ve haznesini ortaya çıkarmak üzere harekete […]