FOÇALI GENÇLER TFF FUTSAL LİGİNDE İZMİRİ TEMSİL EDİYOR

İzmir’in Foça İlçesi’ne bağlı Yenifoça Mahallesi’nde bulunan Foça Futbol Lisesi öğrencilerinden kurulu Foça Belediyespor Futsal Takımı İzmir’i TFF Futsal Ligi’nde temsil ediyor. Lige katılan takımlar arasında en genç ve tecrübesiz kadrolardan birine sahip olmalarına rağmen Foçalı gençler mücadeleleriyle sporseverlerin alkışlarını alıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF)(Salon Futbolu) Futsal Ligi  4 ilde 8 eleme grubunda 25 takımın katılımıyla devam ediyor. İzmir temsilcilerinden İzmir Büyükşehir Belediyesi S.K. takımı Kayseri Gençlerbirliği ve Anadolu Beyi Spor Kulübü takımlarıyla Ankara A grubunda, Foça Belediyespor ise Sakarya Kuruderespor ve Tekirdağ Gençlik Spor Kulübü takımlarıyla Kocaeli A Grubunda mücadele ediyor.

Tamamı Foça Spor Lisesi öğrencilerinden ve 2003 -2004 doğumlu 18 yaş altı sporculardan kurulu Foça Belediyespor Ligin en genç takımı olma ve fair play’i ön planda tutarak yaptığı sportif mücadelesiyle, tecrübeli diğer takım oyuncuları ve izleyicilerden alkış alıyor.

Kocaeli Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda ki ilk maçı Sakarya Kuruderespor’a karşı oynadıklarını ve 8-3 kaybettiklerini,  22 Ocak Çarşamba günü Tekirdağ Gençlik Spor ile gruptaki ikinci maçı oynayacaklarını belirten öğretmen- antrenör Anıl Gündem amaçlarının gençlerin tecrübe kazanırken dürüst sporcu kimliklerini sergilemesi olduğunu söyledi. Anıl Gündem; “Gençlerimizle İzmir’i ligde temsil eden iki takımdan biri olmanın onurunu yaşıyoruz. Diğer takımların tamamı hem yaşça çok büyük hemde çok tecrübeli isimlerden oluşuyor. Biz onların arasında eğitimli sporcuların maç tecrübesi kazanması  ve Ulu Önder Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” özdeyişindeki nitelikli  sporcu özelliklerini yaşayarak edinmesi için mücadele ediyoruz. Gençlerimiz aldıkları alkışlar ve rakip antrenör ve oyuncuların maç sonrası takdirleriyle bu yolda olduklarını gösteriyorlar” dedi.

Futsal Ligi eleme grupları Erzurum A grubunda 4, Erzurum B, Ankara A –B,  Kocaeli A-B ve  Konya A-B gruplarında 3’er takım olmak üzere toplam 25 takımla devam ediyor. Her ilde grupları lider bitirenler 2.tura yükseliyor.

Bir Cevap Yazın
PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Antik Smyrna Agorası’na modern giriş

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Antik Smyrna Agorası’na ulaşımı kolaylaştırmak ve tarihi aksın bilinirliğini arttırmak için agoranın girişinin yerini değiştiriyor. Proje kapsamında modern bir giriş binası da yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Konak ile Kadifekale arasındaki tarihi aksı ayağa kaldırmak için yürüttüğü projelerden birini daha hayata geçiriyor. Antik Smyrna Agorası’nın bilinirliğini arttırmak için […]