İzmir İl Sağlık Müdürü Öztop: ”Gözlem altına alınan hastada koronavirüs tespit edilmemiştir”

İzmir İl Sağlık Müdürü Mehmet Burak Öztop, yeni tip koronavirüs şüphesiyle gözlem altına alınan hastanın yapılan tahlillerinde virüsün tespit edilmediğini bildirdi.

Öztop, yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde koronavirüs şüphesiyle tek kişilik odada gözlem altına alınan hastanın referans laboratuvarında yapılan tahlillerinde virüse rastlanmadığını belirtti. 

İzmir’de 10 gün önce Çin’e iş seyahatinde bulunan bir kişi ateş ve gribal enfeksiyon şikayetiyle rahatsızlanmasının ardından dün özel bir hastaneye başvurmuş, hasta ve eşi yeni tip koronavirüs (2019-nVoC) şüphesiyle SBÜ Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gözlem altına alınmıştı. 

Bir Cevap Yazın
PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Depremler ve Fitne

Türkiye 2020 yılına ne yazık ki acı olaylarla girdi. Önce Akhisar sonra da Elazığ Sivrice ilçesinde yaşanan deprem felaketi aziz Türk milletini acılara sevk etti. Elazığ depreminin akşam saatlerinde 6,8 şiddetinde gerçekleşmesi, yüzeye yakın olması sebebiyle çok şiddetli bir şekilde sarsılmalar ve yıkımlar ortaya çıkarmıştır. Çoğunlukla depreme dayanıklı yapıların az […]