İzmir İstanbul seferli Pegasus uçağından kurtulan öğrenci konuştu!

İzmir İstanbul seferini gerçekleştiren iniş yaptığı sırada kayarak pistin dışına çıkan uçak kazasında 3 kişi hayatını kaybetmiş 179 kişi de yaralanmıştı. Meydana gelen kazada yaralı olarak kurtulan Aydınlı öğrenci Yağız Eray Esgin kazayı anlattı.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda dün akşam gerçekleşen uçak kazasında 3 kişi hayatını kaybetmişti 179 kişi ise yaralanmıştı. İzmir İstanbul seferini yaptıktan sonra iniş sırasında kayarak pistin sonundaki toprak zemine çıkan kazada üniversite öğrencisi Aydınlı Yağız Eray Esgin yaralı olarak kurtulmuştu.

AMBULANSA KADAR YÜRÜDÜ
Aydınlı öğrenci Yağız Eray Esgin, taburcu olduktan sonra yaşadıklarını anlattı. Kuşadalı Mali Müşavir Kadriye Esgin ve öğretmen Kemalettin Esgin’in oğlu Yağız Eray Esgin, uçaktan çıkıp ambulansa kadar yürüdüğünü hatırladığını ondan sonrasını hatırlamadığını söyledi.

BAYGINLIK GEÇİRDİM
Sabiha Gökçen Havalimanı’nda dün akşam meydana gelen kazada özel bir havayolu şirketinin İzmir-İstanbul seferini yapan uçağı, iniş yaptıktan sonra kayarak pistin sonundaki toprak zemine çıkmıştı. 3 kişinin hayatını kaybettiğini, 179 kişinin de yaralandığı kazada yaralananlardan üniversite öğrencisi Yağız Eray Esgin, “Uçak inişe geçtiğinde hava çok kötüydü. Şimşek çaktı, iniş yaptığımız sırada çok kötü sarsıldık. Tekerler piste değdi, telefonlarınızı kullanabilirsiniz, kemerlerinizi çözmeyiniz anonsu sonrası uçak sarsılarak hızla ilerledi. Ben en arkadan 2. Sıradaki koltukta idim. Uçuk pistten çıkınca kendimden geçtim, kısa süre sonra kendime geldiğimde acil çıkış kapılarının biri kapalı idi. Açık olan acil çıkış kapısından şişme balon da açılmamıştı. Buradan atlayarak indim, Bir müddet yürüyüp ambulansa ulaştığımda baygınlık geçirdiğim ana kadarını hatırlıyorum. Daha sonra hastanede kendime geldim” diye konuştu.

Kazadan sonra uçaktan dumanların çıktığını belirten Esgin, yangın çıkmamasının büyük bir şans olduğunu da belirterek, büyük bir felaket atlattıklarını söyledi.

Bir Cevap Yazın
PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

ESBAŞ, YATIRIM VE VERGİ PERFORMANSI İLE İKİ ÖDÜL BİRDEN ALDI!

Kaya Termal Otelde düzenlenen, ‘Üye Ödüllendirme Töreni’ne Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İzmir milletvekilleri, kentin meslek odalarından yönetici ve üyeler katıldı. Törende ESBAŞ’a, EBSO tarafından, ‘2018 Yılı Çok […]