İzmir’den Elazığ’a destek

Bugün akşam saatlerinde Elazığ’da yaşanan depremin ardından Menemen’de destek kampanyası başlatıldı.

Menemen Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü’nün öncülüğünde başlayan kampanyaya şimdiden destekler gelmeye başladı. Kampanya kapsamında Menemen’den yarın akşam 18.00’a kadar battaniye, kışlık termal kıyafetler, çocuk bezi, çocuk maması, kuru gıda gibi yardımları toplayarak Elazığ halkına soğuk kış günlerinde destek amaçlı bir yardım tırı gönderilecek. Muhtarlıkların ve STK’larında Elazığ halkına gönderilecek yardım tırına destek olmak amacıyla yarın 18.00’a kadar mahallelerden kıyafet ve kuru gıda toplayacaklar yola çıkacak olan destek tırına yetiştireceklerini söylediler. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise sosyal medya hesabı üzerinden, “3 adet tam donanımlı deprem konteyneri, 4 adet AKS arama kurtarma ve sağlık aracı, 1 adet komuta kontrol aracı, 3 köpekli arama ekibi ve 1 adet 4×4 hizmet aracı olmak üzere toplam 35 personel ile 9 araç Elazığ’a hareket etmek için hazır olarak bekliyor” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın
PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

PANİK ATAK BİR KAYGI NÖBETİDİR

Özel Atakent Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. G. Meltem ARIKAN, panik bozukluğu, hem zihinsel hem de fiziksel olarak kaygı duygusunu kontrol altına alabilme mekanizmasının bozulması hali olarak tanımlayarak bilgi verdi. Panik bozukluk, hem zihinsel hem de fiziksel olarak kaygı duygusunu kontrol altına alabilme mekanizmasının bozulması halidir. Panik ataklarla seyreder. Bu bozuklukta […]