Kibar’da sona doğru

Yapımı hızla süren çok amaçlı tesis bölgeye önemli katkı sağlayacak.

Karabağlar Belediyesi’nin, hizmetleri yurttaşların ayağına götürme hedefi doğrultusunda yapımına başladığı projelerden biri olan Kibar Çok Amaçlı Tesisi hızla ilerliyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla, 3 katlı binanın en alt katı otopark olarak kullanılacak. Ortak kat semt ve kültür merkezi, düğün salonu ve taziye evi işlevi görürken, uzay çatıyla örtülü üst kat ise pazaryeri olarak hizmet verecek.

Kibar Mahallesi’nde toplam 7 bin 200 metrekare inşaat alanını kapsayan proje, modern görüntüsüyle dikkat çekiyor. Bölgenin pazaryeri ihtiyacını giderecek tesis ayrıca özellikle kadınların yoğun ilgi gösterdiği semt merkezlerinden birine de ev sahipliği yapacak.

Çalışmaların hızla sürdüğünü vurgulayan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, “Çelik kontrüksiyon çatının yapımı sürüyor.  Son sürat giden çalışmalar tamamlandığında Kibar çok amaçlı tesisimiz, yurttaşlarımızın bir çok ihtiyacını aynı anda görebileceği modern bir yer olacak. Hedefimiz içinde semt ve kültür merkezleri, taziye salonları bulunan bu tür mekanları Karabağlar’ın farklı noktalarında olabildiğince yaymak” dedi.

Başkan Selvitopu, Karabağlar’da önem verdikleri bir diğer konunun da kültür sanat çalışmaları olduğunu anımsatarak, “Bu anlamda Kibar Pazaryeri’nin bir katı da kültür merkezi gibi çalışacak” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın
PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sürdürülebilir ve katma değerli gıda ihracatının yol haritası İzmir’de belirlenecek

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla İzmir’de sürdürülebilir ve katma değerli gıda ihracatı çalıştayı düzenlenecek. İzmir’de Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle’nin katılımıyla sürdürülebilir ve katma değerli gıda ihracatının yol haritasının belirleneceği çalıştay düzenlenecek. İhracat Ana Planı Kapsamında Gıda Sanayi Ortak Akıl Çalıştayı ismiyle Ege İhracatçı […]
jak-eskinazi