Menderes Belediyesi’nden Kadın Üreticilere Destek

Menderes’te ipek böceği yetiştiriciliği yapan kadınlara destek Menderes Belediyesi’nden geldi.

İpek böceği yetiştiriciliği yapan Menderes Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne destek Menderes Belediyesi’nden geldi. Üretimin yapılabilmesi için Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın talimatıyla yer tahsisi yapıldı. Başkan Kayalar da ipek böceğinin üretildiği alanda incelemelerde bulundu.

Kadın kooperatifçiliğine önem

Üretimin ve üreticinin yanında olduklarını kaydeden Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, “ Yerel ekonomileri güçlendiren, yaşam şartlarını iyileştiren, yoksulluğun azaltılmasında etkin bir araç kooperatifçilik. Bu kapsamda kooperatifçiliği önemsiyor, tarımın gelişmesi, kadın üreticilerin desteklenmesi adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız destekler kapsamında Menderes Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından ipek böceği yetiştiriciliğine katkı sunduk. Üretimleri için gerekli alanı kendilerine tahsis ettik. Yapılacak üretim ile elde edilecek iplikle ekonomik anlamda gelir elde edilecek. Kendilerine böylesine önemli bir projeyi hayata geçirdikleri için teşekkür ederim. Kadınlarımızın her daim yanlarında olacak, kadın kooperatifçiliğini destekleyecek, kadın istihdamına katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın
PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kıyı Ege Belediyeleri video konferansta bir araya geldi

Kıyı Ege Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu, Abdül Batur başkanlığında gerçekleştirilen video konferansta pandemi sürecinde belediyelerin çalışmalarını değerlendirdi. Video konferans yöntemiyle toplantı yapan Kıyı Ege Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu, salgın önlemlerinin uygulandığı üç aylık süreci değerlendirdi. Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un başkanlığında gerçekleşen toplantıya Narlıdere, Çeşme, […]