Muradiye OSB’deki Yangın Kontrol Altına Alındı

Yunusemre ilçesi Muradiye Orta Ölçekli Sanayi Bölgesi’nde yer alan bir oyuncak fabrikasında çıkan yangında büyük maddi zarar oluştu.

as

Manisa merkez Yunusemre ilçesi sınırlarında yer alan Muradiye Orta Ölçekli Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir oyuncak fabrikasında çıkan yangına müdahale eden Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, yangını kontrol altına aldı.

Yunusemre ilçesi Muradiye Orta Ölçekli Sanayi Bölgesi’nde yer alan bir oyuncak fabrikasında çıkan yangında büyük maddi zarar oluştu. 3 bin metrekare alan üzerine kurulu olan fabrikada yeni açılan bir depoda kaynak yapma işlemi sırasında kıvılcımların yanıcı maddelere sıçraması sonucu yangın meydana geldi. Çıkan yangına fabrika çalışanları tarafından ilk müdahale yapıldı. Yangının kontrol altına alınamaması sonrasında itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal’ın da yangın alanında bulunarak takip ettiği müdahaleler sırasında, yangına 22 itfaiye personeli, 9 itfaiye aracı, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı’na bağlı 2 tanker, Yunusemre Belediyesi’ne ait 1 su tankeri ile müdahale edildi. 2 saat süren söndürme çalışmalarının ardından yangın kontrol altına alındı. Manisa Valisi Ahmet Deniz ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, yangının meydana geldiği fabrikaya gelerek incelemelerde bulundu. Yangında ölen ya da yaralanın olmadığı öğrenildi.

Bir Cevap Yazın
PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İmar Planı İçin Yoğun Mesai

Manisa’da uzun yıllardır yapılamayan ancak geçtiğimiz yıllarda çalışmaları başlatılan yeni imar planı için Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi ve Yunusemre Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, imar planı çalışmalarında gelinen son durum hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Şehzadeler Belediye […]