Narlıdere’de öğrenmenin yaşı yok

Narlıdere Belediyesi Kadın Danışma Merkezi , İkinci İnönü İlkokulu’nda, yetişkinlere yönelik ücretsiz okuma yazma kursu açtı. Öğrenmenin yaşı yoktur” diyen Narlıdereliler, kursa büyük işgi gösterdi. Başkan Ali Engin “Böyle bir alanda eğitim vermekten mutluluk duyuyoruz , kurslarımız özverili bir şekilde devam ediyor” dedi.

SINAVDA BAŞARILI OLANLAR SERTİFİKA ALACAK

“Öğrenmenin yaşı yok” parolasıyla sosyal sorumluluk çalışmalarına hız veren Narlıdere Belediyesi, kadınlar için okuma yazma kursu açtı. İkinci İnönü İlkokulu’nda açılan kursa 20’ye yakın Narlıdereli kadın kayıt yaptırdı. Okuma yazma öğrenen kadınlar, kurs sonunda Halk Eğitim Merkezi’nin sınavlarına girecek, başarılı olanlar sertifika alacak.
 

‘’EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER’’

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin ‘’Açtığımız kurslarda önceliğimiz vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak ve onları her açıdan sosyal bir birey yapıp hayata kazandırmak oldu. Okuma yazma kursumuz da yine  bu amaçla açtığımız  kurslardan biri. Kadınlarımız hem kendilerini daha rahat ifade edebilme şansını yakalıyor hem de sosyo ekonomik hayatta kendilerine yer edinme imkanı yakalıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’dedi.

Bir Cevap Yazın
PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Başkan Yardımcılarından Pazar Günü Ziyaretleri

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan Selvilitepe Düğün Salonunda kurulan kuş pazarına, Fırat Honaz ise Atatepe Tesislerinde düzenlenen Çağrı Bingöl Futbol Şenliğine katıldı. urgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, Turgutlu Belediyesinin katkılarıyla Turgutlu Kanarya Sevenler ve Yetiştirenler Derneği tarafından 4-5 Ocak tarihlerinde Selvilitepe Düğün Salonunda kurulan kuş pazarını ziyaret etti. […]