Ödemiş Konaklı deve güreşleri Pazar günü yapılacak

Ödemiş’in Konaklı Mahallesi, 24. kez Geleneksel Deve Güreşi Festivali’ne ev sahipliği yapacak.

5 Ocak Pazar günü Türkiye’nin dört bir yanından pehlivan develer, Ödemiş Belediyesi’nin desteğiyle Konaklı’nda mücadele edecek.

Geleneksel sporların yaşatılması için desteğini sürdüren Ödemiş Belediyesi’nin himayesinde 24.’sü gerçekleştirilecek Geleneksel Ödemiş Konaklı Deve Güreşleri Festivali’nde heyecan 5 Ocak Pazar günü yaşanacak. Konaklı’daki deve güreşi alanında saat 10.00’dan itibaren başlayacak deve güreşlerinde Ege, Akdeniz ve Marmara bölgesinden çok sayıda pehlivan deve sahaya inecek.

Ege Bölgesi’nde kış mevsiminin önemli etkinliklerinden olan deve güreşleri, Konaklı Deve Güreşi Alanı çevresinde doğal tribün olan tepelerden izlenecek.

Bir Cevap Yazın
PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

BAŞKAN SENGEL’İN YIL SONU MESAİSİ

Efes Selçuk 2020’ye eğlenceli ve bir o kadar da anlamlı etkinliklerle girdi. Kentte yılbaşına birkaç gün kala başlayan etkinlikler 31 Aralık günü de devam etti. “Efes Selçuk’a Kar Geliyor. Sıkı Giyinin” etkinliğinin son gününde de vatandaşlar doyasıya eğlendi. Başkan Sengel yılbaşı gecesi de vatandaşları, çocukları ve görevi başında olanları yalnız […]