Salihli’de 2019 Yılında 1.282 Çift Mutluluğa Evet Dedi

Salihli Belediyesi, 2019 yılında evlenmek isteyen bin 282 çiftin nikah akdini gerçekleştirerek mutluluklarına ortak oldu.

2018 yılında bin 187 çiftin nikahının kıyıldığı Salihli Belediyesi Evlendirme Memurluğu’nda 2019 yılı içerisinde 35’i yabancı uyruklu olmak üzere toplam bin 282 çift nikah masasına oturdu. Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda da, birçok çiftin nikahını kıyarak, evlilik kurumunu taçlandırdı. Başkan Kayda, ‘Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır’ diyerek nikahlarını kıydığı çiftlere fincan takımı hediye etti.
Evlendirme Memurları Ebru Gülfidan ve Ulvi Özkartal tarafından kıyılan nikahlardan 30’unun eşlerden sadece birisinin yabancı uyruklu olduğu öğrenilirken, 5 çiftin ise her iki tarafının yabancı uyruklu olduğu öğrenildi.
2018 yılında Evlendirme Dairesine başvuran bin 282 çiftin nikahlarını kıydıklarını belirten Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, özel gün olmasını isteyen çiftlerin nikahlarının ise 14 Şubat Sevgililer Günü ve 09.09.2019 tarihlerinde kıyıldığını belirtti. Evlilik kararı alan tüm çiftlere, ömür boyu mutlu ve huzurlu bir evlilik hayatı dileyen Başkan Kayda, 2020 yılının ise ülkemize ve milletimize, sağlık, huzur ve bereket getirmesi temennisinde bulundu.

Bir Cevap Yazın
PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Zarar gören üreticiye Büyükşehir'den destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi geçen Ağustos ayındaki orman yangınından zarar gören 408 üreticiye toplam 75 ton gübre dağıttı. Gübrenin 25 tonu sanatçı Haluk Levent’in desteğiyle temin edildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi geçen Ağustos ayındaki yangın nedeniyle sertleşmiş, nem tutma özelliği azalmış ve organik zenginliği kaybolmuş toprakların yeniden yeşerebilmesi için üreticilere desteğini sürdürüyor. […]