Saruhanlı Belediyesi Depremzedelerin Yardımına Koştu

Manisa’nın Akhisar İlçesinde meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki depremin ardından harekete geçen Saruhanlı Belediyesi, Akhisar’a bağlı Gökçeahmet ve Karabörklü mahallelerine çadır yardımında bulundu.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin’in talimatı üzere harekete geçen Belediye ekipleri, Akhisar’a intikal etti. İlçenin Gökçeahmet ve Karabörklü mahallelerine ulaşan ekipler, depremden etkilenen ve evlerine girmeye çekinen vatandaşlar için çadır kurdular. Bazı vatandaşlar geceyi çadırlarda geçirdi.

Belediye Başkanı Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, tüm vatandaşlara “geçmiş olsun” dileklerini sunarak şöyle dedi;

“Akhisar’a en yakın ilçe olarak depremi Saruhanlı’da şiddetli bir şekilde hissetti. Bölgemizde can ve mal kaybının yaşanmaması en büyük tesellimiz oldu. Ancak depremden hemen sonra vatandaşlarımızın panik içinde sokağa çıktı. İlçemizde bize ulaşan olumsuz bir durum yok. Komşu ilçe olarak Akhisar’la irtibata geçtik. Çadır ihtiyacı olduğunu öğrenince, elimizdeki çadırları bölgeye sevk ettik. Rabbim daha büyük afetlerden korusun.”

Bu arada Afad’ın hasar tespit çalışmalarını sürdürdüğü Akhisar’da can ve mal kaybı yaşanmazken, hafif şekilde yaralanan 4 vatandaşın hastanelerde ayakta tedavi edildikleri, 5 metruk binanın yıkıldığı, bazı mahallelerdeki binalarda ise kısmi çatlaklar oluştuğu bilgisine ulaşıldı.

Bir Cevap Yazın
PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İhtiyaç sahibi Bornovalılar Ovacık’ın doğal ürünlerini tüketecek

Bornova Belediyesi, özellikle çocukların doğal ve sağlıklı gıdalarla beslenmesi amacıyla hayata geçirdiği Protein Zinciri Projesi kapsamında Tunceli’nin Ovacık Belediyesi ile işbirliği yapıyor. İki belediyenin yaptığı anlaşma gereği tarım ve kooperatifleşme alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olan Ovacık’ta yetiştirilen nohutlar, Bornova’daki ihtiyaç sahibi ailelere için hazırlanacak yardım paketlerinde yer alacak.   […]