Üniversite Öğrencilerine Yemek Projesi Başladı

Turgutlu Belediyesi tarafından “Paylaştıkça çoğalır, paylaştıkça aile oluruz” projesi hayata geçirildi, üniversite öğrencilerine yemek desteği başladı.

Turgutlu Belediye tarafından üniversite öğrencilerine yemek desteği projesi hayata geçirildi. “Paylaştıkça çoğalır, paylaştıkça aile oluruz” projesi kapsamında Turgutlu Belediyesi Aş Evinde hazırlanan yemekler Koza Park Kafeterya’da üniversite öğrencilerine ilk gün ücretsiz olarak verildi. Bundan sonra hafta içi her gün saat 16.00 ile 18.00 arasında üniversite öğrencileri öğrenci kimlik kartlarını göstererek 3.5 TL’ye yemeklerini yiyebilecekler.

Seçim öncesinde Turgutlu’yu sosyal belediyecilikle tanıştıracağımızın sözünü vermiştik diyerek konuşmasına başlayan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın: “Seçimlerde verdiğimiz sözleri tek tek tutmaya devam ediyoruz. Bugün sosyal belediyecilik projelerimizden birini daha hayata geçirdik. Öğrencilerimizle ilgili olarak maalesef son zamanlarda üzücü olaylar yaşandı. Biz de bununla ilgili kayıtsız kalamadık. Belediye Başkan Yardımcılarımızla, daire müdürlerimizle ne yapabileceğimizi tartıştık. Bunun sonunda da öğrencilerimizin akşam yemeğini karşılama konusunda karar aldık. Bundan sonra hafta içi her gün saat 16.00 ile 18.00 arasında öğrencilerimize Aş Evinde pişirdiğimiz günlük menüleri 3.5 TL ücretle servis edeceğiz” şeklinde konuştu.

Üniversite öğrencileri ise “3.5 TL gibi uygun fiyata yemek hizmeti almak, bizim gibi gurbetten gelen öğrenciler için güzel bir nimet. Projeyi hayata geçiren herkese çok teşekkür ediyoruz” dediler.
Öte yandan düzenlenen ilk yemek dağıtım programına Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve eşi Sabriye Akın, Cumrhuiyet Halk Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Oğuz, Cumhuriyet Halk Partisi Önceki Dönem İlçe Başkanı Orhan Eratıcı, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Fırat Honaz, daire müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Bir Cevap Yazın
PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Başkan Akın Gençlerle AKM’yi Ziyaret Etti

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın üniversiteli gençlerle birlikte Turgutlu Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’ni ziyaret etti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Paylaştıkça büyür, paylaştıkça aile oluruz” projesi kapsamında bir araya geldiği öğrencilerle daha sonra Turgutlu Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’ni ziyaret etti. Atatürk Kültür Merkezi yetkilisi Aysel Baylan merkezde açılan ve açılması […]